Léčebných procedur je možno využít v Balneoprovozech hotelů a léčebných zařízení. Setkáváme se zde s vodoléčebnými procedurami (perličková koupel, koupel v přírodní uhličité vodě, vířivá lázeň, jodo-bromova koupel), elektroléčebnými procedurami (galvanizace, iontoforéza, ultrazvuk), inhalacemi, obklady a různými formami masáží (klasické, reflexní, podvodní).
Inhalace minerálních vod
Zlepšuje funkci sliznice dýchacích cest, mají protizánětlivé účinky, rozpouštějí hlen, usnadňují vykašlávání. Inhalace se provádí nosem (vdechování a prolévání) i ústy (kloktání).
Koupel v přírodní uhličité vodě
Obsahuje vysoký poměr oxidu uhličitého a provádí se při teplotě 34°C. Zlepšuje prokrvení pokožky a má blahodárný vliv na celý organismus, především na srdeční a cévní systém. Po koupeli následuje odpočinek a zábal.
Perličková koupel
Provádí se ve speciální vaně s tryskami nebo perličkovým roštem a je obohacena o bylinné přísady nebo minerální soli z mrtvého moře. Příznivě působí na bolest hlavy, při poruchách spánku a pro celkovou relaxaci. Tuto proceduru není možno absolvovat při zánětlivých onemocněních a při otevřených poraněních. Po koupeli se provádí zábal.
Jodo-bromova koupel
Koupel s přísadami jodo-bromové soli se provádí při teplotě 37°C. Má příznivé účinky při bolestech kloubů, svalů a páteře. Provádí se při kožních problémech, podporuje výživu tkání a působí blahodárně na funkci cévního systému. Součástí procedury je také zábal.
Vířivá lázeň
Provádí se ve vířivých lázních pro horní a dolní končetiny, voda má teplotu 36–38°C. Působí relaxačně a zlepšuje prokrvení končetin. Nedoporučuje se při akutních zánětech.
Skotský střik
Slouží k otužování a posílení obranyschopnosti organismu, zlepšuje krevní oběh. Doporučuje se při onemocnění pohybového aparátu a nervového systému. Není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem, při srdečních chorobách a akutních infekcích.
Klasická masáž
Tato masáž se provádí v kombinaci s voňavou směsí s éterickými oleji, uklidňuje mysl, uvolňuje napětí a přináší celému tělu úlevu. Klasické masáže mají příznivé účinky při bolestech páteře kloubů a svalů.
Masáž podvodní – ruční
Provádí se proudem vody v lázni při teplotě 35–38°C. Doporučuje se u onemocnění pohybového aparátu, při omezení pohyblivosti páteře a stavů po úrazech. Nedoporučuje se u oběhové nedostatečnosti, akutních zánětech horečnatých stavů a otevřených poraněních. Po masáži se provádí zábal.
Masáž podvodní – přístrojová
Přístrojová podvodní masáž se zaměřuje na místa nejvíce postižená napětím, spatný krevní oběh a ztuhlé svalstvo. Provádí se vodními paprsky v lázni o teplotě 35–38°C. Příznivě působí při potížích pohybového aparátu, zlepšuje pohyblivost kloubu a prokrvení pokožky. Nedoporučuje se při akutních infekcích nebo při otevřených kožních poraněních.
Parafínový obklad
Jedná se o léčbu konkrétního místa. Teplý parafínový obklad se přikládá na postižené místo. Tlumí bolest a uvolňuje svaly. Doporučuje se při bolestech páteře a končetinových kloubů. Není vhodní při léčbě osteoporózy.
Oxygenoterapie
Je to kyslíková terapie, při které se inhaluje čistý kyslík v mnohonásobně vyšší koncentraci, než se nachází ve vzduchu. Zlepšuje prokrvení, má regenerační účinky, snižuje únavu a napomáhá k psychickému uvolnění.
Aromaterapie
Aromaterapie se doporučuje při depresi, nespavosti, svalových či revmatických bolestech a také při menopauze. Provádí se na masážním křesle, během masáže se uvolňují voňavé esence a hraje příjemná uklidňující hudba.
Pitná kúra
K pitné kúře slouží minerální vody Vincentka, Ottovka a Aloiska. Pro dosažení co nejlepšího efektu se doporučuje užívat minerální vody nalačno (před snídaní a po večeři) a během popíjení je vhodná pomalá procházka